WhatsApp : +905527055194

İade ve Değişim

Değişim nasıl yapılır?

Beden değişimi veya farklı bir ürün ile değişim için ürün teslim alındıktan sonra 14 gün içinde +90 552 705 51 94​⁠​ numaralı whatsapp hattı üzerinden değişim talebinizi oluşturabilirsiniz. Değişimlerde tarafımıza gönderirken ürünün kargo ücreti müşteriye aittir. Değişim sonrası tarafınıza gönderilen kargo ücreti ise ücretsizdir. Ürünleriniz tarafımıza ulaştığında istediğiniz yeni ürün kargoya verilir. Değişim/İade ürününün kargoya verilme süresi de bu 14 gün içerisindedir.

Kampanyalı ürünlerde iade/değişim nasıl olur?

Kampanyalı ürünlerde iade kabul edilmemektedir.  14 gün içinde beğendiğiniz herhangi bir başka ürün ile değişim yapılabilir. Değişim/İade ürününün kargoya verilme süresi de bu 14 gün içerisindedir.

Ürünü iade etme süresi kaç gündür?

Arızalı yada ayıplı malın iade süresi 14 gündür. Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre  14 gün olan bu süre kanunlar tarafından denetlenir ve satış sözleşmesinde yer alır. Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde, ayıplı yada arızalı ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ürün kargo sırasında dıştan gözlenebilir şekilde deforme olmuş ise, kargo görevlisine tutanak tutturup geri iade ediniz. Kusurlu ürün iadelerinde kargo ve diğer masraflar bizim tarafımızdan karşılanır. Tek kullanımlık ürünlerin, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo ve kişiye özel olarak üretilen ürünler (isim yazan ürünler), lüks ve tasarım kategorisindeki ürünler ve kullanılmış ürünler iade alınmaz. Tüm stoğu tükenmiş ve yayından kaldırılmış ürünlerin numara değişimi veya iadesi yapılamaz. Değişim/İade ürününün kargoya verilme süresi de bu 14 gün içerisindedir.

Değişim işlemini nasıl gerçekleştiririm?

Öncelikle lütfen +90 552 705 51 94​⁠​ numaralı whatsapp hattı üzerinden değişim talebinizi oluşturunuz. Siparişinizde birden fazla ürün var ise kısmi olarak veya tamamen değişim yapabilmek için aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin değişimini sağlayabilirsiniz.

1. Kullanılmamış  (orjinalliği bozulmamış), yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş ürünü   

2. Ürünün (varsa) orjinal kutusunu, 

3. Ürün ile birlikte gönderilen tüm aksesuarları,

4. Ürünün faturasının aslını,

5. Gönderilen ürünün üzerinde bulunan herhangi bir etiketin sökülmeden gönderim yapılması gerekiyor,

Size ilettiğimiz kargo firması ile gönderinizi yapınız. İade formuna değişim ya da iade yapılacağını ibraz etmeniz işlemlerinizi hızlandıracaktır. Belirtmemeniz halinde iadeniz depoya ulaştığında sizinle iletişime geçilecek ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Kargonun bize ulaşması için iade adresi faturanızda yer alan gönderici adresi olmalıdır.

- Değişim kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden gönderdiğiniz kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

   -  Değişim farklı ürünlerle de değişim yapılabilir, ürün tutarının aynı olması gerekmemektedir, değişim sonucu yeni ürün tutarı hesaplanır ve fark varsa kapıda ödemeli şekilde gönderilir. Değişim ürünlerinin daha uygun fiyatlı olması durumunda ücret farkı ödeme yönteminize iade edilir.. .

İadelerde ürün firmamıza ulaştığında  tahsilat, kargo masrafları, kampanya indirimleri ile varsa  iade işlemi için  havale yada EFT gönderi masrafları, ücretten düşürülerek hesabınıza kalan miktar tam olarak yatırılır. İadesi kabul edilen ürünlerin para iadesini 20 iş günü tamamlar.Satışı kapanmış ürünlerde iade ve değişim yapılmaz. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.  Değişim talebinde bulunmuşsanız yeni ürün aynı gün içerisinde kargoya verilir.

İade/Değişim kargo masrafları kime ait?

Hatalı ürün gönderimlerinde kargo masrafları tarafımızdan karşılanır. Hatalı ürün siparişinizdeki ürünlerden farklı bedendeki ve kusurlu ürünleri kapsar. Hatalı ürün gönderimlerinde kargo ücreti ödememek için +90 552 705 51 94​⁠​ numaralı whatsapp hattına mesaj atmanız ve iade/değişim talebinizi oluşturmanız gereklidir. İade talebi başlatılmamış hatalı ürünlere ait kargolar kabul edilmez. Beden değişimi, ürün değişimi ve ürün iadelerinde  kargo ücreti müşteri tarafından ödenir. Değişimlerde ise tarafımıza ulaşan ürünler 15 TL kargo masrafı alınarak tekrar alıcıya gönderilir.

 Taksitli alışverişler

 TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE İADE DEĞİŞİM SÜRESİ 7 İŞ GÜNÜDÜR.